Bvlgari Resort Bali

1.418 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Bvlgari Resort Bali - Image 1
Bvlgari Resort Bali - Værelse
Bvlgari Resort Bali - Værelse
Bvlgari Resort Bali - Udsigt fra værelset
Bvlgari Resort Bali - Pool

Priser på Bvlgari Resort Bali

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

1.418 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Gennemsnitlige månedlige priser

På Bvlgari Resort Bali ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 1.295 US$ i den billigste måned (november) og 2.106 US$ i den dyreste måned (juli), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på Bvlgari Resort Bali pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar1.377 US$
februar1.833 US$
marts1.444 US$
april1.455 US$
maj1.504 US$
juni1.460 US$
juli2.106 US$
august1.988 US$
september1.632 US$
oktober1.418 US$
november1.295 US$
december1.455 US$

Dyrest: juli (ca. 2.106 US$)

Billigst: november (ca. 1.295 US$)

Om dette overnatningssted

Forkæl dig selv med et besøg i stedets spa, der tilbyder massage, kropsbehandlinger og ansigtsbehandlinger. Hvis du leder efter rekreative muligheder, vil du kunne finde et døgnåbent motionscenter, en udendørs pool og et boblebad. Andre fac...
  • Parkering

  • Restaurant

  • Swimmingpool

  • Forretningscenter

  • Roomservice

  • Overvåget parkering

Lokation

Jalan Goa Lempeh, Banjar Dinas Kangin, Pecatu, Indonesien

Nyang Nyang Strand (0.2 mil)

Alchemy Yoga and Meditation Center Uluwatu (2.8 mil)

Impossibles Beach (3.3 mil)

Padang Padangs-stranden (3.4 mil)

Thomas Strand (3.5 mil)

Bingin Strand (3.5 mil)


Værelsesmuligheder

Penthouselejlighed - 5 soveværelser - privat pool (5-Bedroom Mansion)

3× Ekstra Store Dobbeltsenge
og
4× Dobbeltsenge

Sover 8

38642 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Privat pool

Premier-villa - 1 kingsize-seng - privat pool - havudsigt

1 Ekstra Stor Dobbeltseng

Sover 3

3229 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Svømmebasin

Villa - 2 soveværelser - privat pool - ved havet (Ocean Cliff 2 Bedroom Villa)

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
2 Dobbeltsenge

Sover 6

5382 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Privat pool

Premier-villa - 2 soveværelser - privat pool - havudsigt

2 Ekstra Store Dobbeltsenge

Sover 6

5920 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Privat pool

Penthouselejlighed - 3 soveværelser - privat pool (3-Bedroom Mansion)

2 Ekstra Store Dobbeltsenge
og
2 Dobbeltsenge

Sover 8

18406 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Privat pool

Villa - 1 kingsize-seng - privat pool - havudsigt

1 Ekstra Stor Dobbeltseng

Sover 3

3238 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Svømmebasin

Luksus-villa - 2 soveværelser - privat pool - havudsigt (Bvlgari Villa, 2 Bedroom)

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
2 Dobbeltsenge

Sover 6

13993 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Privat pool

Villa - 2 dobbeltsenge - privat pool - havudsigt

2 Dobbeltsenge

Sover 3

3229 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Svømmebasin

Villa - 1 kingsize-seng - privat pool - ved havet (Ocean Cliff Villa)

1 Ekstra Stor Dobbeltseng

Sover 3

3229 ft²

Separat spiseområde
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Svømmebasin

Gæsteanmeldelser af Bvlgari Resort Bali

Faciliteter

9.4

Rengøring

9.3

Værelser

8.9

Service

9.2

Lokation

8.4

Spisning

8.8

10

Sascha-Oliver

IAN-logo

for 2 uger siden

·

Overnattede 3 nætter

10 of 10
10 of 10

10

Hyejin

EXP-logo

12. jun. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Incredible view and a quiet atmosphere. Lots of complementary activities to enjoy. The Private beach is gorgeous as well.
Incredible view and a quiet atmosphere. Lots of complementary activities to enjoy. The Private beach is gorgeous as well.

10

Chris

EXP-logo

10. maj 2026

·

Overnattede 2 nætter

You must stay here Absolutely unbelievable 10/10
You must stay here Absolutely unbelievable 10/10

10

Abdelrahman

EXP-logo

18. apr. 2026

·

Overnattede 4 nætter

Amazing stuff, spa,room , hotel
Amazing stuff, spa,room , hotel

10

Nicolas

IAN-logo

1. apr. 2026

·

Overnattede 6 nætter

Excelente sitio para relajarse y pasar un tiempo en Ubud
Excelente sitio para relajarse y pasar un tiempo en Ubud

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Indtjekning

Udtjekning

Fra 15:00 til 00:00

Før 12:00


Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.


Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

oktober 2026
november 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



  • Swiss-Belresort Pecatu
  • Le Grande Bali Uluwatu
  • Hidden Hills Villas - Small Luxury Hotels of The World
  • Alila Villas Uluwatu
  • Six Senses Bali
  • Klapa Resort
  • The Edge Bali
  • The Ululani

Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio