Gå tillbaka till sökningen

Hotel Brasil Tropical

85 US$
/natt

Snitt för september

Hotel Brasil Tropical - Image 1
Hotel Brasil Tropical - Rum
Hotel Brasil Tropical - Rum
Hotel Brasil Tropical - Utsikt från rummet
Hotel Brasil Tropical - Reception

Priser för Hotel Brasil Tropical

Välj datum för att se priser och tillgänglighet.

85 US$
/natt

Snitt för september

Genomsnittliga priser per månad

På Hotel Brasil Tropical är priset per natt i genomsnitt 76 US$ under den billigaste månaden (juni) och 121 US$ under den dyraste månaden (januari), baserat på de senaste 12 månaderna.

Genomsnittligt pris per natt på Hotel Brasil Tropical efter månad, senaste 12 månaderna (USD)
MånadGenomsnittligt pris
januari121 US$
februari86 US$
mars77 US$
april84 US$
maj76 US$
juni76 US$
juli106 US$
augusti91 US$
september85 US$
oktober92 US$
november85 US$
december91 US$

Dyrast: januari (ca 121 US$)

Billigast: juni (ca 76 US$)

Om detta boende

Här har du tillgång till inomhuspool och kan njuta av takterrassen. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme.
Visa mer
  • Parkering

  • Restaurang

  • Pool

  • Rumservice

  • Parkeringsservice

  • Tur- och utflyktsdisk

Visa alla

Läge

Avenida Abolição, 2323, Meireles, Fortaleza, Ceará, Brasilien

Iracema-stranden (0.1 miles)

Beira Mar (0.1 miles)

Fortalezas hantverksmarknad (0.2 miles)

Praia do Meireles (0.3 miles)

Avenida Monsignor Tabosa (0.4 miles)

Japanska trädgården i Fortaleza (0.5 miles)


Rumsalternativ

Familjelägenhet

Information om rummet

3× Dubbelsängar
,
2 Enkelsängar
och
1 Bäddsoffa

1184 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry
3× Dubbelsängar
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 8

1292 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Lägenhet Deluxe

Information om rummet

1 Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 4

495 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Lägenhet Presidential

Information om rummet

2 Dubbelsängar

Sovplats 4

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Lägenhet Elite

Information om rummet

2 Dubbelsängar

Sovplats 4

1292 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Royal 2 quartos, Vista para a praia

Information om rummet

1 Dubbelsäng
,
2 Enkelsängar
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 6

1076 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry
1 Dubbelsäng

Sovplats 4

850 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Lägenhet Deluxe (Master)

Information om rummet

1 Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 4

527 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Svit Premium - 2 sovrum - utsikt mot stranden

Information om rummet

2 Dubbelsängar
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 6

850 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry
1 Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 4

527 ft²

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Pentry

Gästrecensioner för Hotel Brasil Tropical

Vad gäster tycker

AI-genererad sammanfattning baserad på de senaste gästrecensionerna

Baserat på de senaste recensionerna utmärker sig Hotel Brasil Tropical för sitt bekväma läge, vänlig och hjälpsam personal samt rymliga rum. Återkommande nackdelar inkluderar slitna områden, ojämnt Wi-Fi på vissa våningar och oväntade extra avgifter, såsom parkeringsavgifter eller avgifter för nyckel/säkerhetsskåp.

Läs mer

Faciliteter

Blandat

Renlighet

Blandat

Service

Vänligt

Måltider

Varierande

Var detta till hjälp?

10

DENILSON

IAN-logo

för 2 veckor sedan

·

Stannade 4 nätter

Equipe de funcionários muito educados.
Equipe de funcionários muito educados.

10

Rosimeire

IAN-logo

för 3 veckor sedan

·

Stannade 2 nätter

Tudo muito bem organizado e otimo atendimento de todos funcionarios.
Tudo muito bem organizado e otimo atendimento de todos funcionarios.

10

Anfrisio

IAN-logo

23 aug. 2026

·

Stannade 2 nätter

Experiência incrível, a equipe de funcionários sempre atenciosos e educados faz agente se sentir em casa, café da manhã muito bom e almoço excelente. Espero voltar em breve ;)
Experiência incrível, a equipe de funcionários sempre atenciosos e educados faz agente se sentir em casa, café da manhã muito bom e almoço excelente. Espero voltar em breve ;)

2

Fernando

IAN-logo

23 aug. 2026

·

Stannade 3 nätter

O quarto fornecido, não correspondeu ao reservado, não tinha para praia, apena paredes, NAO TINHA TV NO QUARTO, NAO FOI REALIZADA LIMPEZAS, MOVEIS VELHOS, COLCHÃO PÉSSIMO..
O quarto fornecido, não correspondeu ao reservado, não tinha para praia, apena paredes, NAO TINHA TV NO QUARTO, NAO FOI REALIZADA LIMPEZAS, MOVEIS VELHOS, COLCHÃO PÉSSIMO..

6

Patricia Xavier Barbosa

IAN-logo

18 aug. 2026

·

Stannade 1 natt

Seria interessante que a switch tivesse coberto porque eles disponibilizam somente um simples lençol fino. Cafe da manhã aceitável.
Seria interessante que a switch tivesse coberto porque eles disponibilizam somente um simples lençol fino. Cafe da manhã aceitável.

Boendets policy

Instruktioner för incheckning

Allt du behöver veta för en smidig incheckning.

Visa mer

Incheckning

Checka ut

Incheckning från 15:00

Innan 12:00


Bra att veta

Ytterligare regler och information om denna fastighet.

Visa mer

Tillval

Ytterligare betalda tjänster du kan efterfråga.

Visa mer

Undrar du något?

Omedelbara AI-svar är baserade på hotellinformation


Priser för kommande datum

september 2026
oktober 2026

Billigare

Dyrare

Genomsnittligt pris per natt för alla erbjudanden, med skatter och avgifter.

Priser i USD för 2 gäster uppdateras dagligen.



  • Marina Park
  • Praiano Hotel
  • WA HOTEL FORTALEZA
  • Hotel Oásis Atlântico Imperial
  • Ecco Hotel Fortaleza
  • Hotel Beira Mar
  • Afago Mareiro Hotel
  • Rede Andrade Casa Blanca

Produkt

  • Affiliate-program
  • Cookie-preferenser
  • Cookiepolicy
  • Integritetspolicy
  • Användarvillkor

Sociala medier


© 2026 Vio