Gå tillbaka till sökningen

Park Plaza Trier

245 US$
/natt

Snitt för oktober

Park Plaza Trier - Image 1
Park Plaza Trier - Rum
Park Plaza Trier - Rum
Park Plaza Trier - Utsikt från rummet
Park Plaza Trier - Reception

Priser för Park Plaza Trier

Välj datum för att se priser och tillgänglighet.

245 US$
/natt

Snitt för oktober

Genomsnittliga priser per månad

På Park Plaza Trier är priset per natt i genomsnitt 147 US$ under den billigaste månaden (januari) och 267 US$ under den dyraste månaden (september), baserat på de senaste 12 månaderna.

Genomsnittligt pris per natt på Park Plaza Trier efter månad, senaste 12 månaderna (USD)
MånadGenomsnittligt pris
januari147 US$
februari153 US$
mars159 US$
april184 US$
maj220 US$
juni232 US$
juli218 US$
augusti221 US$
september267 US$
oktober245 US$
november212 US$
december201 US$

Dyrast: september (ca 267 US$)

Billigast: januari (ca 147 US$)

Om detta boende

Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här erbjuds bastu och fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, shopping på boendet och en eldstad i lobbyn.
Visa mer
  • Parkering

  • Restaurang

  • Rökfria rum

  • Rumservice

  • Tur- och utflyktsdisk

  • Städning

Visa alla

Läge

Nikolaus-Koch-Platz 1, Mitte, Trier, Rhenlandet, Palatinate, Tyskland

Missionshuset för de Vita Fäderna (0.1 miles)

Frankentornet (0.2 miles)

Sankt Paulus (0.2 miles)

Triers julmarknad (0.2 miles)

Högskolan i Trier (0.2 miles)

Rulander Hof (0.2 miles)


Rumsalternativ

Comfort-rum (Comfort)

Information om rummet

2 Enkelsängar

Sovplats 2

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Separat badkar och dusch
1 Extra Stor Dubbelsäng

Sovplats 3

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Separat badkar och dusch
2 Enkelsängar

Sovplats 3

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Separat badkar och dusch

Juniorsvit (XL)

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng

Sovplats 3

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Separat badkar och dusch
1 Extra Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

Luftkonditionering
Wi-Fi (gratis)
Separat badkar och dusch

Gästrecensioner för Park Plaza Trier

Vad gäster tycker

AI-genererad sammanfattning baserad på de senaste gästrecensionerna

På Park Plaza Trier berömmer resenärer ofta det centrala, promenadvänliga läget, den vänliga personalen och den övergripande renligheten. Åsikterna om rummen varierar dock från rymliga och bekväma till mindre och enklare, med återkommande klagomål om svag luftkonditionering och begränsade eluttag.

Läs mer

Faciliteter

Praktiskt

Renlighet

Rent

Service

Vänligt

Måltider

Varierat

Var detta till hjälp?

10

Lars

IAN-logo

15 dec. 2024

·

Stannade 3 nätter

Rent, fräscht och man hade gjort det lilla extra med choklad utanför rumsdörren och sekt på rummet.
Rent, fräscht och man hade gjort det lilla extra med choklad utanför rumsdörren och sekt på rummet.

10

Christina

IAN-logo

27 juni 2024

·

Stannade 1 natt

Kort stopp i fin stad. Hotellet toppen.
Kort stopp i fin stad. Hotellet toppen.

10

Miri

IAN-logo

23 sep. 2026

·

Stannade 2 nätter

Nice place grate location great breakfast
Nice place grate location great breakfast

8

Isabelle

IAN-logo

8 aug. 2026

·

Stannade 1 natt

Très bien situé et pratique. Le parking coûte 14€ la journée. Petit déjeuner très bon. Je regrette qu’il n’y ait pas de bouteille d’eau dans la chambre ni de rideaux suffisamment larges pour vraiment cacher la lumière du soleil le matin.
Très bien situé et pratique. Le parking coûte 14€ la journée. Petit déjeuner très bon. Je regrette qu’il n’y ait pas de bouteille d’eau dans la chambre ni de rideaux suffisamment larges pour vraiment cacher la lumière du soleil le matin.

8

Kim Hald

IAN-logo

6 aug. 2026

·

Stannade 1 natt

Dejligt hotel god beliggenhed De skriver de har fitness rum og der er en stærk overdrivelse forholdet var elendigt til ikke eksisterende
Dejligt hotel god beliggenhed De skriver de har fitness rum og der er en stærk overdrivelse forholdet var elendigt til ikke eksisterende

Boendets policy

Instruktioner för incheckning

Allt du behöver veta för en smidig incheckning.

Visa mer

Incheckning

Checka ut

Från 15:00 till 05:30

Innan 12:00


Bra att veta

Ytterligare regler och information om denna fastighet.

Visa mer

Tillval

Ytterligare betalda tjänster du kan efterfråga.

Visa mer

Undrar du något?

Omedelbara AI-svar är baserade på hotellinformation


Priser för kommande datum

oktober 2026
november 2026

Billigare

Dyrare

Genomsnittligt pris per natt för alla erbjudanden, med skatter och avgifter.

Priser i USD för 2 gäster uppdateras dagligen.



Produkt

  • Affiliate-program
  • Cookie-preferenser
  • Cookiepolicy
  • Integritetspolicy
  • Användarvillkor

Sociala medier


© 2026 Vio