Tilbage til søgning

Al Khaleej Grand Hotel

51 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Al Khaleej Grand Hotel - Image 1
Al Khaleej Grand Hotel - Værelse
Al Khaleej Grand Hotel - Værelse
Al Khaleej Grand Hotel - Udsigt fra værelset
Al Khaleej Grand Hotel - Reception

Priser på Al Khaleej Grand Hotel

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

51 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Gennemsnitlige månedlige priser

På Al Khaleej Grand Hotel ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 19 US$ i den billigste måned (juli) og 112 US$ i den dyreste måned (december), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på Al Khaleej Grand Hotel pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar82 US$
februar60 US$
marts36 US$
april20 US$
maj20 US$
juni19 US$
juli19 US$
august23 US$
september28 US$
oktober51 US$
november75 US$
december112 US$

Dyrest: december (ca. 112 US$)

Billigst: juli (ca. 19 US$)

Om dette overnatningssted

Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og festsal.
Vis flere
  • Restaurant

  • Børnepasning

  • Forretningscenter

  • Roomservice

  • Turistservice

  • Renseri

Vis alle

Lokation

Baniyas Square -14th Road, Al Rigga, Dubai, De Forenede Arabiske Emirater

Dubai Creek (0.1 mil)

Naif Souq (0.3 mil)

Gold Souk (0.4 mil)

Deira Tvillingetårne Shoppingcenter (0.4 mil)

Spice Souq (0.4 mil)

Al Ghurair Center (1 mil)


Værelsesmuligheder

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

Værelsesoplysninger

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
eller
2 Enkeltsenge

Sover 2

205 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Familiesuite - balkon - havudsigt

Værelsesoplysninger

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
3× Enkeltsenge

Sover 5

226 ft²

Altan
Altan eller terrasse
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Standardværelse til 3 personer - balkon

Værelsesoplysninger

3× Enkeltsenge
eller
1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
1 Enkeltseng

Sover 3

237 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Standardværelse til 4 personer - balkon

Værelsesoplysninger

4× Enkeltsenge
eller
1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
2 Enkeltsenge

Sover 4

291 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Deluxe-værelse til 3 personer - balkon - havudsigt

Værelsesoplysninger

3× Enkeltsenge
eller
1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
1 Enkeltseng

Sover 2

258 ft²

Altan
Altan eller terrasse
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Standardenkeltværelse - balkon

Værelsesoplysninger

2 Enkeltsenge
eller
1 Ekstra Stor Dobbeltseng

205 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Deluxe-enkeltværelse - balkon - havudsigt

Værelsesoplysninger

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
eller
2 Enkeltsenge

Sover 2

205 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Dybt badekar

Gæsteanmeldelser af Al Khaleej Grand Hotel

Hvad siger gæsterne

AI-genereret oversigt baseret på de seneste gæsteanmeldelser

Ud fra anmeldelserne af Al Khaleej Grand Hotel fremhæver gæsterne en meget central beliggenhed tæt på butikker og metroen, men rapporterer om tilbagevendende problemer med rengøring, stærke lugte, forældede værelser og vedligeholdelsesproblemer, der påvirker komforten betydeligt.

Læs mere

Faciliteter

Begrænset

Rengøring

Dårlig

Værelser

Forældet

Service

Varierende

Lokation

Praktisk

Spisning

Dårlig

Var dette nyttigt?

10

Muhammad

IAN-logo

19. jul. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Very good
Very good

8

chimene

IAN-logo

10. mar. 2026

·

Overnattede 9 nætter

Des commerces juste a côté, les personnels étaient gentils. Ce que je n'ai pas aimé c'est le magasin où était stocké la marchandise, il y avait une odeur nauséabond pas moyen de rester là bas longtemps...
Des commerces juste a côté, les personnels étaient gentils. Ce que je n'ai pas aimé c'est le magasin où était stocké la marchandise, il y avait une odeur nauséabond pas moyen de rester là bas longtemps...

2

Masoud

EXP-logo

6. mar. 2026

·

Overnattede 1 nat

The condition was so bad that I did not stay in that hotel when I saw it
The condition was so bad that I did not stay in that hotel when I saw it

4

Julie

EXP-logo

1. mar. 2026

·

Overnattede 1 nat

The hotel is extremely neglected, the room had a bad smell to it and the toilet was unsanitary. I wouldn’t recommend anyone staying here.
The hotel is extremely neglected, the room had a bad smell to it and the toilet was unsanitary. I wouldn’t recommend anyone staying here.

10

yankuba

EXP-logo

3. feb. 2026

·

Overnattede 6 nætter

The staff were amazing
The staff were amazing

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Vis flere

Indtjekning

Udtjekning

Fra 14:00 til 23:30

Før 12:00


Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Vis flere

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.

Vis flere

Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

oktober 2026
november 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio