Gå tillbaka till sökningen

Relais Du Foyer

84 US$
/natt

Snitt för september

Relais Du Foyer - Image 1
Relais Du Foyer - Rum
Relais Du Foyer - Rum
Relais Du Foyer - Utsikt från rummet
Relais Du Foyer - Reception

Priser för Relais Du Foyer

Välj datum för att se priser och tillgänglighet.

84 US$
/natt

Snitt för september

Genomsnittliga priser per månad

På Relais Du Foyer är priset per natt i genomsnitt 81 US$ under den billigaste månaden (oktober) och 165 US$ under den dyraste månaden (augusti), baserat på de senaste 12 månaderna.

Genomsnittligt pris per natt på Relais Du Foyer efter månad, senaste 12 månaderna (USD)
MånadGenomsnittligt pris
januari137 US$
februari163 US$
mars110 US$
april92 US$
maj120 US$
juni105 US$
juli123 US$
augusti165 US$
september84 US$
oktober81 US$
november85 US$
december123 US$

Dyrast: augusti (ca 165 US$)

Billigast: oktober (ca 81 US$)

Om detta boende

Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och skidförvaring.
Visa mer
  • Parkering

  • Restaurang

  • Rökfria rum

  • Rumservice

  • Värdeförvaring

  • Cykling

Visa alla

Läge

Località Panorama 37, Panorama, Chatillon, Italien

Casino de la Vallee (0.3 miles)

Saint-Vincents rådhus (0.6 miles)

Saint-Vincent-kyrkan (0.6 miles)

Terme di St Vincent (1 miles)

Gamba-slottet (2 miles)

Ussel-slottet (2.8 miles)


Rumsalternativ

Lägenhet - annex (Bucaneve)

Information om rummet

2 Dubbelsängar

Sovplats 4

625 ft²

Separat matplats
Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Dubbelrum eller tvåbäddsrum - utsikt mot bergen

Information om rummet

1 Dubbelsäng
eller
2 Enkelsängar

Sovplats 2

188 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Lägenhet - annex (Cime Nere)

Information om rummet

1 Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 4

467 ft²

Separat matplats
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)
Kök

Lägenhet - annex (Genzianella)

Information om rummet

2 Dubbelsängar

Sovplats 4

699 ft²

Separat matplats
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)
Kök
1 Enkelsäng

171 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Lägenhet - annex (Stella Alpina)

Information om rummet

2 Dubbelsängar

Sovplats 4

699 ft²

Separat matplats
Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Lägenhet - annex (Zerbion)

Information om rummet

2 Dubbelsängar

Sovplats 4

1130 ft²

Separat matplats
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)
Kök

Duplex - annex (Dame de Challand)

Information om rummet

2 Dubbelsängar
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 6

837 ft²

Separat matplats
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)
Kök

Deluxe dubbelrum - balkong

Information om rummet

1 Dubbelsäng
eller
2 Enkelsängar

Sovplats 2

254 ft²

Balkong
Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum - terrass

Information om rummet

1 Stor Dubbelsäng
eller
2 Enkelsängar

Sovplats 2

Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)
Privat badrum

Dubbelrum eller tvåbäddsrum - balkong

Information om rummet

2 Enkelsängar
eller
1 Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

194 ft²

Balkong
Balkong eller terrass
Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Lägenhet - annex (Barbeston)

Information om rummet

1 Dubbelsäng
,
1 Enkelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 5

581 ft²

Separat matplats
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)
Kök

Gästrecensioner för Relais Du Foyer

Vad gäster tycker

AI-genererad sammanfattning baserad på de senaste gästrecensionerna

På Relais Du Foyer lyfter resenärer fram en varm och hjälpsam personal, rymliga rum med balkonger och bergsutsikt, och en allmänt bra frukost, tillsammans med ett praktiskt läge nära Saint-Vincent med parkeringsmöjligheter och djurvänliga policyer som passar för mellanlandningar och besök i dalen.

Läs mer

Faciliteter

Bra

Renlighet

Rent

Service

Vänligt

Måltider

Varierande

Var detta till hjälp?

8

Thomas

IAN-logo

22 juni 2026

·

Stannade 1 natt

Fin utsikt. Personalen hjälpsamma och trevliga. Bra frukost.
Fin utsikt. Personalen hjälpsamma och trevliga. Bra frukost.

10

Brice

IAN-logo

förra veckan

·

Stannade 4 nätter

Un bel hôtel avec un style et une décoration que l’on ne voit pas partout. Les membres du personnel sont très accueillants et serviables. Nous recommandons fortement cet établissement.
Un bel hôtel avec un style et une décoration que l’on ne voit pas partout. Les membres du personnel sont très accueillants et serviables. Nous recommandons fortement cet établissement.

10

Gunde Vibeke

IAN-logo

för 2 veckor sedan

·

Stannade 2 nätter

meget imødekommende og hjælpsom personale. Dejligt hotel beliggende i gåafstand til St-Vincent, som er en hyggelig lille by med butikker og gode spisesteder. Dejlige store værelser på hotellet.
meget imødekommende og hjælpsom personale. Dejligt hotel beliggende i gåafstand til St-Vincent, som er en hyggelig lille by med butikker og gode spisesteder. Dejlige store værelser på hotellet.

10

KIYOKA

IAN-logo

för 2 veckor sedan

·

Stannade 2 nätter

La camera pulita. Buona colazione e anche la cena Tutti sono gentili
La camera pulita. Buona colazione e anche la cena Tutti sono gentili

10

Roger

IAN-logo

för 3 veckor sedan

·

Stannade 3 nätter

Personnel compétent, souriant, à l'écoute et disponible Buffet Petit déjeuner magnifique Etablissement hôtelier à recommander
Personnel compétent, souriant, à l'écoute et disponible Buffet Petit déjeuner magnifique Etablissement hôtelier à recommander

Boendets policy

Instruktioner för incheckning

Allt du behöver veta för en smidig incheckning.

Visa mer

Incheckning

Checka ut

Från 16:00 till 00:00

Innan 10:30


Bra att veta

Ytterligare regler och information om denna fastighet.

Visa mer

Tillval

Ytterligare betalda tjänster du kan efterfråga.

Visa mer

Undrar du något?

Omedelbara AI-svar är baserade på hotellinformation


Priser för kommande datum

september 2026
oktober 2026

Billigare

Dyrare

Genomsnittligt pris per natt för alla erbjudanden, med skatter och avgifter.

Priser i USD för 2 gäster uppdateras dagligen.



  • hu Roma Camping In Town
  • Hotel The Building
  • Hotel VIU Milan, a Member of Design Hotels
  • hu Firenze Camping in Town
  • Hotel Da Vinci
  • Glam Milano
  • Fabulous village
  • Hotel Cristoforo Colombo

Produkt

  • Affiliate-program
  • Cookie-preferenser
  • Cookiepolicy
  • Integritetspolicy
  • Användarvillkor

Sociala medier


© 2026 Vio