Tilbage til søgning

Hôtel Langlois

259 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Hôtel Langlois - Image 1
Hôtel Langlois - Værelse
Hôtel Langlois - Værelse
Hôtel Langlois - Udsigt fra værelset
Hôtel Langlois - Reception

Priser på Hôtel Langlois

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

259 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Gennemsnitlige månedlige priser

På Hôtel Langlois ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 162 US$ i den billigste måned (august) og 282 US$ i den dyreste måned (juni), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på Hôtel Langlois pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar193 US$
februar201 US$
marts230 US$
april250 US$
maj238 US$
juni282 US$
juli225 US$
august162 US$
september266 US$
oktober259 US$
november195 US$
december192 US$

Dyrest: juni (ca. 282 US$)

Billigst: august (ca. 162 US$)

Om dette overnatningssted

Gør brug af praktiske faciliteter, inklusive gratis trådløs internetadgang og hjælp med udflugter/billetter.
Vis flere
  • Gratis wi-fi

  • Morgenmad på værelset

  • Ikkerygerværelser

  • Familierum

  • Rengøring

  • Opbevaring af bagage

Vis alle

Lokation

63 Rue Saint-Lazare, Chaussée-d'Antin, Paris, Frankrig

Theatre Mogador (0.2 mil)

Galeries Lafayette (0.3 mil)

Boulevard Haussmann (0.3 mil)

Grands Boulevards (0.4 mil)

Opéra Garnier (0.4 mil)

La Cigale Teater (0.6 mil)


Værelsesmuligheder

Værelse til 3 personer

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng
og
1 Sovesofa

Sover 3

248 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Classic-dobbeltværelse

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

214 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Superior-dobbeltværelse

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

248 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
1 Stor Dobbeltseng
og
1 Sovesofa

Sover 4

323 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Classic-værelse med 2 enkeltsenge

Værelsesoplysninger

2 Enkeltsenge

Sover 2

226 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Enkeltværelse

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

205 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Chambre double - rez de chaussee

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

251 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Chambre double - PMR RDC côté rue

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

178 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Gæsteanmeldelser af Hôtel Langlois

Hvad siger gæsterne

AI-genereret oversigt baseret på de seneste gæsteanmeldelser

Hôtel Langlois byder på vintage-parisisk charme på en central beliggenhed nær metroforbindelser, og mange gæster roser overraskende rummelige, komfortable værelser og venligt, hjælpsomt personale, hvilket gør det til et karakterfuldt alternativ til moderne kædehoteller.

Læs mere

Faciliteter

Blandet

Rengøring

Blandet

Værelser

Rummelige

Service

Venligt

Lokation

Centralt

Spisning

Behageligt

Var dette nyttigt?

8

Jakob

IAN-logo

14. jun. 2026

·

Overnattede 3 nætter

Godt placeret hotel. Begrænset plads i morgenmadsrestauranten. Ældre, men hyggelige og rene værelser.
Godt placeret hotel. Begrænset plads i morgenmadsrestauranten. Ældre, men hyggelige og rene værelser.

8

Annette

IAN-logo

4. apr. 2026

·

Overnattede 4 nætter

Hotellet er gammelt og noget slidt (alt knirker fx). Under hotellet kører der regionaltog som kan høres igennem bygningen -vi kunne dog fint sove fra dette. Sengen var noget smal men fin at sove i. Der var umiddelbart rent men jeg tror ikke de skifter underste lagen da der var sorte hår når man løftede det øverste rene lagen. Morgenmaden skal man have tålmodighed til da der kun er 12-14 pladser i et meget lille lokale så man sidder lidt på skødet af hinanden. Det vænner man sig dog til og efter 1. Dag er det ikke et problem. Personalet er venlige og hjælpsomme.
Hotellet er gammelt og noget slidt (alt knirker fx). Under hotellet kører der regionaltog som kan høres igennem bygningen -vi kunne dog fint sove fra dette. Sengen var noget smal men fin at sove i. Der var umiddelbart rent men jeg tror ikke de skifter underste lagen da der var sorte hår når man løftede det øverste rene lagen. Morgenmaden skal man have tålmodighed til da der kun er 12-14 pladser i et meget lille lokale så man sidder lidt på skødet af hinanden. Det vænner man sig dog til og efter 1. Dag er det ikke et problem. Personalet er venlige og hjælpsomme.

10

Anne Louise

IAN-logo

11. aug. 2024

·

Overnattede 4 nætter

Hyggeligt lille charmerende fransk hotel.
Hyggeligt lille charmerende fransk hotel.

8

Yvonne

IAN-logo

5. jun. 2024

·

Overnattede 4 nætter

Likte hotellet veldig godt. Bra beliggenhet og hyggelig personell. Store fine rom. Vi kommer gjerne tilbake.
Likte hotellet veldig godt. Bra beliggenhet og hyggelig personell. Store fine rom. Vi kommer gjerne tilbake.

10

Amalie

IAN-logo

29. maj 2024

·

Overnattede 3 nætter

Fransk nostalgi når det er bedst. Dejligt komfortable senge - selv sovesofaen var super behagelig. Lille hyggeligt hotel i gåafstand til det meste. Stort badeværelse i den fineste farve og med badekar.
Fransk nostalgi når det er bedst. Dejligt komfortable senge - selv sovesofaen var super behagelig. Lille hyggeligt hotel i gåafstand til det meste. Stort badeværelse i den fineste farve og med badekar.

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Vis flere

Indtjekning

Udtjekning

Fra 14:00 til 12:00

Før 12:00


Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Vis flere

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.

Vis flere

Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

oktober 2026
november 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio