Tilbage til søgning

Adams Hotel

114 US$
/nat

Gennemsnit for september

Adams Hotel - Image 1
Adams Hotel - Værelse
Adams Hotel - Værelse
Adams Hotel - Udsigt fra værelset
Adams Hotel - Restaurant

Priser på Adams Hotel

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

114 US$
/nat

Gennemsnit for september

Gennemsnitlige månedlige priser

På Adams Hotel ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 64 US$ i den billigste måned (februar) og 118 US$ i den dyreste måned (maj), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på Adams Hotel pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar64 US$
februar64 US$
marts64 US$
april98 US$
maj118 US$
juni113 US$
juli106 US$
august101 US$
september114 US$
oktober99 US$
november64 US$
december66 US$

Dyrest: maj (ca. 118 US$)

Billigst: februar (ca. 64 US$)

Om dette overnatningssted

Fra en tagterrasse og en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Dette hotel tilbyder desuden concierge-tjenester, tv på fællesarealer og automat.
Vis flere
  • Parkering

  • Transport til/Fra lufthavn

  • Ikkerygerværelser

  • Roomservice

  • Overvåget parkering

  • Turistservice

Vis alle

Lokation

Cherefodos 6, Plaka, Plaka, Athen, Grækenland

Den Græske Evangeliske Kirke (0.1 mil)

Athens Nationalhave (0.1 mil)

Hadrians Bue (0.2 mil)

Adrianougaden (0.2 mil)

Dionysus-teatret (0.2 mil)

Zappeion-hallen (0.3 mil)


Værelsesmuligheder

Small Double Room

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

108 ft²

Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Køleskab

Værelse til 3 personer

Værelsesoplysninger

3× Enkeltsenge

Sover 3

215 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Køleskab
1 Enkeltseng

108 ft²

Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Køleskab

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng
eller
2 Enkeltsenge

Sover 2

129 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Køleskab

Double Room Acropolis View

Værelsesoplysninger

2 Enkeltsenge
eller
1 Dobbeltseng

Sover 2

140 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Køleskab

Familieværelse

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng
og
2 Enkeltsenge
eller
4× Enkeltsenge

Sover 4

248 ft²

Altan
Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Køleskab

Gæsteanmeldelser af Adams Hotel

Hvad siger gæsterne

AI-genereret oversigt baseret på de seneste gæsteanmeldelser

Rejsende beskriver Adams Hotel som et simpelt, prisvenligt udgangspunkt i Plaka med en fantastisk beliggenhed, hvorfra man let kan gå til mange steder, og venligt personale. Hotellet fremhæves for sin tagterrasse med udsigt til Akropolis, men værelserne er små og slidte, Wi-Fi er upålideligt, og morgenmaden er generelt meget basal.

Læs mere

Faciliteter

Blandet

Rengøring

Blandet

Værelser

Basal

Service

Venligt

Lokation

Centralt

Spisning

Basal

Var dette nyttigt?

6

Charne

IAN-logo

for 3 uger siden

·

Overnattede 2 nætter

The rooftop patio was great, location very convenient.
The rooftop patio was great, location very convenient.

10

Darah

IAN-logo

12. aug. 2026

·

Overnattede 1 nat

Cute “Greek” hotel that gave us exactly what we were looking for. Parents with a 17 and 20 year old all in one room and it was great.
Cute “Greek” hotel that gave us exactly what we were looking for. Parents with a 17 and 20 year old all in one room and it was great.

6

Mercedita

IAN-logo

7. aug. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Staffs are nice and so helpful. Breakfast is fine.
Staffs are nice and so helpful. Breakfast is fine.

8

Yann

IAN-logo

3. aug. 2026

·

Overnattede 1 nat

Hôtel simple mais agréable et très bien situé.
Hôtel simple mais agréable et très bien situé.

10

Belen

IAN-logo

30. jul. 2026

·

Overnattede 1 nat

The location is the best, the staff were very helpful, I recommend this hotel.
The location is the best, the staff were very helpful, I recommend this hotel.

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Vis flere

Indtjekning

Udtjekning

Fra 15:00 til 09:30

Før 11:00


Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Vis flere

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.

Vis flere

Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

september 2026
oktober 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



  • Airotel Alexandros
  • Grand Hyatt Athens
  • The Stanley
  • Electra Palace Athens
  • Athens Way Pop Art Hotel
  • Electra Metropolis
  • Plaka Hotel
  • Elia Ermou Athens Hotel

Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio