Tilbage til søgning

Domaine de Joinville & Spa

148 US$
/nat

Gennemsnit for september

Domaine de Joinville & Spa - Image 1
Domaine de Joinville & Spa - Værelse
Domaine de Joinville & Spa - Værelse
Domaine de Joinville & Spa - Udsigt fra værelset
Domaine de Joinville & Spa - Restaurant

Priser på Domaine de Joinville & Spa

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

148 US$
/nat

Gennemsnit for september

Gennemsnitlige månedlige priser

På Domaine de Joinville & Spa ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 114 US$ i den billigste måned (januar) og 173 US$ i den dyreste måned (august), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på Domaine de Joinville & Spa pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar114 US$
februar141 US$
marts138 US$
april126 US$
maj145 US$
juni145 US$
juli161 US$
august173 US$
september148 US$
oktober136 US$
november123 US$
december131 US$

Dyrest: august (ca. 173 US$)

Billigst: januar (ca. 114 US$)

Om dette overnatningssted

Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du kan drage fordel af rekreative faciliteter, såsom et boblebad, et dampbad og en sæsonbestemt udendørs pool. Andre facilitete...
Vis flere
  • Parkering

  • Restaurant

  • Ikkerygerværelser

  • Forretningscenter

  • Roomservice

  • Tennisbaner

Vis alle

Lokation

95 Route du Tréport, Eu, Frankrig

Slottets Teater (0.9 mil)

Louis-Philippe Museum (1 mil)

Tréport Turistkontor (1.6 mil)

Traditions Verrières Glasmuseum (1.8 mil)

Skt. Jacques-kirken (1.8 mil)

Musée du Vieux Treport (2 mil)


Værelsesmuligheder

Dobbeltværelse (Chambre, supérieur)

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

258 ft²

Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)

Dupleks (Spa Orleans)

Værelsesoplysninger

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
1 Enkeltseng

Sover 3

753 ft²

Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)
Indendørs privat spabad
Privat spabad

Deluxe-værelse (Domain Spa Zen)

Værelsesoplysninger

1 Ekstra Stor Dobbeltseng

Sover 2

377 ft²

Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse (Ikke på værelse)
Indendørs privat spabad
Privat spabad

Dupleks (Park)

Værelsesoplysninger

1 Stor Dobbeltseng

Sover 2

431 ft²

Dæk eller terrasse
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse

Dobbeltværelse (Chambre, classique)

Værelsesoplysninger

1 Dobbeltseng

Sover 2

161 ft²

Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse (Ikke på værelse)
1 Dobbeltseng
og
1 Sovesofa

Sover 4

323 ft²

Altan
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Rulbare eller ekstra senge (Gratis)

Værelse (Spa Zen)

Værelsesoplysninger

1 Stor Dobbeltseng

Sover 2

861 ft²

Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse
Indendørs privat spabad
Privat spabad

Gæsteanmeldelser af Domaine de Joinville & Spa

Hvad siger gæsterne

AI-genereret oversigt baseret på de seneste gæsteanmeldelser

Domaine de Joinville & Spa roses for sin charmerende historiske beliggenhed, rolige grønne omgivelser, komfortable senge og ofte velsmagende morgenmad, men tilbagemeldingerne om værelser, service, spa og restaurant er blandede.

Læs mere

Faciliteter

Blandet

Rengøring

Inkonsistent

Værelser

Blandet

Lokation

Roligt

Spisning

Inkonsistent

Var dette nyttigt?

8

Jean-Marc

IAN-logo

sidste uge

·

Overnattede 1 nat

Superbe domaine avec 1 très bon accueil au niveau du personnel en général et tout confondu. Avec ma femme nous avons passés un très bon week-end ou elle a eu 1 soin, d'où elle en est sortie enchantée. Très belle chambre spacieuse et équipée comme il faut. Malheureusement et tant mieux pour eux, nous n'avons pas eu l'occasion de découvrir leur cuisine, ils étaient complet par 1 mariage, dont je signale que les chambres sont bien insonorisées. Nous avons été très bien dirigés sur des restaurants aux alentours et qui nous a permis de découvrir la ville. Le petit déjeuner était bien fait et accueillant. Nous y reviendrons avec plaisir et sans aucune appréhension, espérant découvrir sa gastronomie cette fois-ci. Petit bémol perso, le tarif sur les animaux domestiques est peut-être un peu onéreux( 20,00€).
Superbe domaine avec 1 très bon accueil au niveau du personnel en général et tout confondu. Avec ma femme nous avons passés un très bon week-end ou elle a eu 1 soin, d'où elle en est sortie enchantée. Très belle chambre spacieuse et équipée comme il faut. Malheureusement et tant mieux pour eux, nous n'avons pas eu l'occasion de découvrir leur cuisine, ils étaient complet par 1 mariage, dont je signale que les chambres sont bien insonorisées. Nous avons été très bien dirigés sur des restaurants aux alentours et qui nous a permis de découvrir la ville. Le petit déjeuner était bien fait et accueillant. Nous y reviendrons avec plaisir et sans aucune appréhension, espérant découvrir sa gastronomie cette fois-ci. Petit bémol perso, le tarif sur les animaux domestiques est peut-être un peu onéreux( 20,00€).

8

Jean noel

IAN-logo

29. jul. 2026

·

Overnattede 1 nat

La chambre était propre. Une baignoire à remous mais pas de douche.. L'accès de la chambre et communs nécessitent une restauration rapide ( escalier d'accès avec une moquette usée à la corde)
La chambre était propre. Une baignoire à remous mais pas de douche.. L'accès de la chambre et communs nécessitent une restauration rapide ( escalier d'accès avec une moquette usée à la corde)

8

Fabienne

IAN-logo

26. jul. 2026

·

Overnattede 1 nat

Bon séjour dans ce bel établissement. Le duplex très fonctionnel et bien au calme. Petit déjeuner parfait.
Bon séjour dans ce bel établissement. Le duplex très fonctionnel et bien au calme. Petit déjeuner parfait.

10

Olivier

IAN-logo

17. jul. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Excellent séjour dans ce magnifique domaine. Chambre spacieuse et agréable. Petit bémol sur le petit déjeuner à 20€ qui par mon expérience ne mérite pas ce prix.
Excellent séjour dans ce magnifique domaine. Chambre spacieuse et agréable. Petit bémol sur le petit déjeuner à 20€ qui par mon expérience ne mérite pas ce prix.

8

Violette

IAN-logo

21. jun. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Un lieu apaisant et reposant, l’insonorisation des chambres d’à côté est en revanche à améliorer (on entend la discussion des voisins)
Un lieu apaisant et reposant, l’insonorisation des chambres d’à côté est en revanche à améliorer (on entend la discussion des voisins)

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Vis flere

Indtjekning

Udtjekning

Fra 16:00 til 23:00

Før 11:00


Sikkerhedsdepositum

Du skal betale det fuldt refunderbare depositum for denne ejendom.

Vis flere

Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Vis flere

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.

Vis flere

Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

september 2026
oktober 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



  • The Originals City, Hôtel La Cour Carrée, EU

Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio