Gå tillbaka till sökningen

Novotel Wollongong Northbeach

199 US$
/natt

Snitt för september

Novotel Wollongong Northbeach - Image 1
Novotel Wollongong Northbeach - Rum
Novotel Wollongong Northbeach - Rum
Novotel Wollongong Northbeach - Utsikt från rummet
Novotel Wollongong Northbeach - Pool

Priser för Novotel Wollongong Northbeach

Välj datum för att se priser och tillgänglighet.

199 US$
/natt

Snitt för september

Genomsnittliga priser per månad

På Novotel Wollongong Northbeach är priset per natt i genomsnitt 199 US$ under den billigaste månaden (april) och 246 US$ under den dyraste månaden (december), baserat på de senaste 12 månaderna.

Genomsnittligt pris per natt på Novotel Wollongong Northbeach efter månad, senaste 12 månaderna (USD)
MånadGenomsnittligt pris
januari231 US$
februari244 US$
mars230 US$
april199 US$
maj202 US$
juni207 US$
juli221 US$
augusti210 US$
september199 US$
oktober222 US$
november222 US$
december246 US$

Dyrast: december (ca 246 US$)

Billigast: april (ca 199 US$)

Om detta boende

Koppla av och varva ned med kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här erbjuds utomhuspool, dygnet runt-öppet fitnesscenter och hyrcyklar. Detta hotell har även wi-fi mot en avgift, conciergetjänster och shopping på boendet.
Visa mer
  • Parkering

  • Restaurang

  • Pool

  • Rökfria rum

  • Rumservice

  • Kemtvätt

Visa alla

Läge

2-14 Cliff Road, Wollongong, New South Wales, Australien

Stuart Park (0.1 miles)

North Wollongong Beach (0.3 miles)

Brighton Beach (0.4 miles)

Wollongong Fish Market (0.7 miles)

Wollongong City Beach (0.8 miles)

Wollongongs hamn (0.8 miles)


Rumsalternativ

Studiosvit - 1 kingsize-säng med bäddsoffa

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 3

334 ft²

Balkong
Luftkonditionering
Uppvärmning
Djupt badkar

Rum - 2 queensize-sängar - utsikt mot staden

Information om rummet

2 Stora Dubbelsängar

Sovplats 3

329 ft²

Luftkonditionering
Kylskåp
Privat badrum

Rum - 2 queensize-sängar - balkong - havsutsikt

Information om rummet

2 Stora Dubbelsängar

Sovplats 3

334 ft²

Balkong
Balkong eller terrass
Luftkonditionering
Kylskåp
Privat badrum

Rum - 2 queensize-sängar - havsutsikt

Information om rummet

2 Stora Dubbelsängar

Sovplats 3

334 ft²

Luftkonditionering
Kylskåp
Privat badrum

Rum - 1 queensize-säng - balkong - havsutsikt

Information om rummet

1 Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

334 ft²

Balkong
Luftkonditionering
Kylskåp
Privat badrum

Svit Panoramic - 1 kingsize-säng

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng

Sovplats 3

377 ft²

Balkong
Luftkonditionering
Uppvärmning
Djupt badkar

Svit - 1 kingsize-säng med bäddsoffa - mot vattnet

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 3

377 ft²

Luftkonditionering
Kylskåp
Bäddsoffa

Rum - 1 queensize-säng - utsikt mot staden

Information om rummet

1 Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

334 ft²

Luftkonditionering
Kylskåp
Bäddsoffa

Rum - 2 queensize-sängar

Information om rummet

2 Stora Dubbelsängar

Sovplats 3

Luftkonditionering
Kylskåp
Privat badrum

Rum - 1 queensize-säng - havsutsikt

Information om rummet

1 Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

334 ft²

Luftkonditionering
Kylskåp
Bäddsoffa

Gästrecensioner för Novotel Wollongong Northbeach

Vad gäster tycker

AI-genererad sammanfattning baserad på de senaste gästrecensionerna

På Novotel Wollongong Northbeach berömmer resenärer genomgående det strandnära läget, den vänliga personalen och de rymliga rummen med havsutsikt, samtidigt som de noterar blandade erfarenheter av sliten inredning, gatuljud och extra kostnader som parkering och betald Wi-Fi.

Läs mer

Faciliteter

Blandat

Renlighet

Blandat

Service

Vänligt

Måltider

Okonsekvent

Var detta till hjälp?

10

Margaret

IAN-logo

16 aug. 2026

·

Stannade 1 natt

Had a great stay at Novotel North Woollongong - a very large, comfortable room
Had a great stay at Novotel North Woollongong - a very large, comfortable room

10

ELIZABETH

IAN-logo

13 aug. 2026

·

Stannade 2 nätter

Excellent stay.. enjoyed completely
Excellent stay.. enjoyed completely

10

mark

IAN-logo

28 juli 2026

·

Stannade 1 natt

Great staff , clean and very helpful. 100% recomend
Great staff , clean and very helpful. 100% recomend

6

Sylvia Katica

IAN-logo

3 juli 2026

·

Stannade 1 natt

All good, clean room great breakfast, car park isn’t included though, cost $65 a night as an extra cost which isn’t good as the rooms are quite expensive.
All good, clean room great breakfast, car park isn’t included though, cost $65 a night as an extra cost which isn’t good as the rooms are quite expensive.

10

Marcel

IAN-logo

20 juni 2026

·

Stannade 5 nätter

1A - jederzeit wieder! Super Frühstück und herzlicher Service.
1A - jederzeit wieder! Super Frühstück und herzlicher Service.

Boendets policy

Instruktioner för incheckning

Allt du behöver veta för en smidig incheckning.

Visa mer

Incheckning

Checka ut

Från 14:00 till 23:59

Innan 11:00


Bra att veta

Ytterligare regler och information om denna fastighet.

Visa mer

Tillval

Ytterligare betalda tjänster du kan efterfråga.

Visa mer

Undrar du något?

Omedelbara AI-svar är baserade på hotellinformation


Priser för kommande datum

september 2026
oktober 2026

Billigare

Dyrare

Genomsnittligt pris per natt för alla erbjudanden, med skatter och avgifter.

Priser i USD för 2 gäster uppdateras dagligen.



  • Sage Hotel Wollongong
  • Hotel TOTTO Wollongong
  • Five Island Hotel
  • Mantra Wollongong
  • Adina Apartment Hotel Wollongong
  • Harp Hotel
  • Coniston Hotel Wollongong
  • Quality Suites Pioneer Sands

Produkt

  • Affiliate-program
  • Cookie-preferenser
  • Cookiepolicy
  • Integritetspolicy
  • Användarvillkor

Sociala medier


© 2026 Vio