La Locandiera

189 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

La Locandiera - Image 1
La Locandiera - Værelse
La Locandiera - Værelse
La Locandiera - Udsigt fra værelset
La Locandiera - Reception

Priser på La Locandiera

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

189 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Gennemsnitlige månedlige priser

På La Locandiera ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 89 US$ i den billigste måned (januar) og 301 US$ i den dyreste måned (september), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på La Locandiera pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar89 US$
februar162 US$
marts128 US$
april207 US$
maj253 US$
juni214 US$
juli165 US$
august138 US$
september301 US$
oktober189 US$
november105 US$
december113 US$

Dyrest: september (ca. 301 US$)

Billigst: januar (ca. 89 US$)

Om dette overnatningssted

Med et ophold ved La Locandiera i Venedig (Castello) er du kun 5 minutters gang fra Markuspladsen og Dogepaladset. Dette affittacamere ligger 0,4 km fra Grand Canal og 0,4 km fra Markuskirken.

Amenities: ...

  • Ikkerygerværelser

  • Renseri

  • Rengøring

  • Sikkerhedsboks

  • Opbevaring af bagage

  • Allergivenlige værelser til rådighed

Lokation

Campo San Giovanni Novo 4432, Castello West District, Venedig, Italien

Riva degli Schiavoni (0.1 mil)

Sukkenes Bro (0.1 mil)

Markuspladsen (0.1 mil)

Bacino San Marco (0.2 mil)

San Zaccaria Vandbus (0.2 mil)

Dogepaladset (0.2 mil)


Værelsesmuligheder

Værelse til 3 personer

1 Stor Dobbeltseng
og
1 Sovesofa

Sover 3

194 ft²

Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse

Superior-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

1 Dobbeltseng
eller
2 Enkeltsenge

Sover 2

194 ft²

Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse

Lejlighed

1 Dobbeltseng

Sover 2

215 ft²

Klimaanlæg
Wi-Fi (Gratis)
Privat badeværelse

Gæsteanmeldelser af La Locandiera

Hvad siger gæsterne

AI-genereret oversigt baseret på de seneste gæsteanmeldelser

På La Locandiera roser gæsterne konsekvent den fremragende, rolige beliggenhed nær Markedspladsen og San Zaccaria vaporetto-stoppestedet, samt de simple, ofte rummelige værelser og generelt venlige og hjælpsomme værter, der kommunikerer godt inden ankomst.

Faciliteter

Rengøring

Værelser

Service

Lokation

Spisning

Var dette nyttigt?

8

Trine

IAN-logo

22. aug. 2024

·

Overnattede 3 nætter

dejlig hotel med fin beliggenhed - tæt på alt. Rent værelse og daglig rengørin. Sødt og imødekommende personale - vi kommer gerne igen.
dejlig hotel med fin beliggenhed - tæt på alt. Rent værelse og daglig rengørin. Sødt og imødekommende personale - vi kommer gerne igen.

10

Glenn

IAN-logo

for 4 uger siden

·

Overnattede 4 nætter

Lokasjonen var utmerket. Nærhet til alt. Standarden kunne vært bedre, og sengen var litt hard, men alt i alt veldig bra. Veldig hyggelige og hjelpsomme personer som driver/arbeider på hotellet.
Lokasjonen var utmerket. Nærhet til alt. Standarden kunne vært bedre, og sengen var litt hard, men alt i alt veldig bra. Veldig hyggelige og hjelpsomme personer som driver/arbeider på hotellet.

8

Schyan

IAN-logo

15. aug. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Really appreciated the early check-in. Very nice and friendly staff. Fantastic location: close to the main tourist areas but still very quiet. Comfortable room, good air conditioning, though the shower head and screen need replacing.
Really appreciated the early check-in. Very nice and friendly staff. Fantastic location: close to the main tourist areas but still very quiet. Comfortable room, good air conditioning, though the shower head and screen need replacing.

10

Aneta

IAN-logo

1. aug. 2026

·

Overnattede 1 nat

The room was clean and comfortable. It had al we needed. We ware there for just one night, but will definitely try to come back. The hotel is near everything but is placed very quiet place. If you want a view out of yor window to not choose this hotel, if you want a fair price and lovely room, you won't be disappointed.
The room was clean and comfortable. It had al we needed. We ware there for just one night, but will definitely try to come back. The hotel is near everything but is placed very quiet place. If you want a view out of yor window to not choose this hotel, if you want a fair price and lovely room, you won't be disappointed.

10

Leticia

EXP-logo

26. jun. 2026

·

Overnattede 2 nætter

Excellent location, a walk of San Marcos Square. Very spacious room and bathroom. We like the how easy was entering as we arrived outside of reception hours and the availability of leaving the backpacks when we check out o pick them up later. The staff was lovely and very helpful. Definitely should be a place to consider staying when visiting Venice.
Excellent location, a walk of San Marcos Square. Very spacious room and bathroom. We like the how easy was entering as we arrived outside of reception hours and the availability of leaving the backpacks when we check out o pick them up later. The staff was lovely and very helpful. Definitely should be a place to consider staying when visiting Venice.

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Indtjekning

Udtjekning

Fra 15:00 til 20:00

Før 10:00


Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.


Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

oktober 2026
november 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



  • B&B HOTEL Venezia Laguna
  • Hotel Excelsior Venice
  • Hotel Carlton On The Grand Canal
  • Hotel Principe
  • Hotel Ca' Alvise
  • Hotel Mercurio
  • Generator Venice
  • BW Premier Collection CHC Continental

Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio