Comwell Aarhus

180 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Comwell Aarhus - Image 1
Comwell Aarhus - Værelse
Comwell Aarhus - Værelse
Comwell Aarhus - Udsigt fra værelset
Comwell Aarhus - Reception

Priser på Comwell Aarhus

Vælg datoer for at se priser og tilgængelighed

180 US$
/nat

Gennemsnit for oktober

Gennemsnitlige månedlige priser

På Comwell Aarhus ligger prisen pr. nat i gennemsnit på 147 US$ i den billigste måned (juli) og 266 US$ i den dyreste måned (september), baseret på de seneste 12 måneder.

Gennemsnitlig pris pr. nat på Comwell Aarhus pr. måned, seneste 12 måneder (USD)
MånedGennemsnitlig pris
januar147 US$
februar157 US$
marts180 US$
april177 US$
maj219 US$
juni216 US$
juli147 US$
august215 US$
september266 US$
oktober180 US$
november200 US$
december165 US$

Dyrest: september (ca. 266 US$)

Billigst: juli (ca. 147 US$)

Om dette overnatningssted

Sørg for at nyde de rekreative faciliteter, der inkluderer et døgnåbent fitnesscenter og udlejningscykler. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk.
  • Parkering

  • Restaurant

  • Ikkerygerværelser

  • Forretningscenter

  • Roomservice

  • Renseri

Lokation

Værkmestergade 2, Frederiksbjerg, Aarhus, Aarhus Kommune, Danmark

Bruun's Galleri (0.1 mil)

Aarhus Hovedbanegård (0.3 mil)

Dokk1 (0.3 mil)

Sct. Pauls Kirke (0.4 mil)

Aarhus Rådhus (0.5 mil)

Aarhus Katedralskole (0.6 mil)


Værelsesmuligheder

Junior-suite - 1 kingsize-seng

1 Ekstra Stor Dobbeltseng

Sover 2

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Standardværelse - 1 dobbeltseng

1 Dobbeltseng

Sover 3

215 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Superior-værelse til 4 personer

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
1 Stor Dobbeltseng

Sover 4

301 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Standardværelse - 1 dobbeltseng - hjørneværelse

1 Dobbeltseng

Sover 2

237 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Executive-suite - 1 kingsize-seng

1 Ekstra Stor Dobbeltseng

Sover 2

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Standardværelse til 4 personer - flere senge

1 Ekstra Stor Dobbeltseng
og
1 Stor Dobbeltseng

Sover 4

301 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Superior-værelse - 1 enkeltseng

1 Enkeltseng

172 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Superior-værelse - 1 queensize-seng (Plus)

1 Stor Dobbeltseng

Sover 2

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Superior-værelse - 1 dobbeltseng (Corner Room)

1 Dobbeltseng

Sover 2

280 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Executive-værelse - 1 queensize-seng - hjørneværelse

1 Stor Dobbeltseng

Sover 2

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Superior-værelse - 1 dobbeltseng

1 Dobbeltseng

Sover 2

215 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Standardenkeltværelse - 1 enkeltseng

1 Enkeltseng

161 ft²

Klimaanlæg
Opvarmning
Wi-Fi (Gratis)

Gæsteanmeldelser af Comwell Aarhus

Hvad siger gæsterne

AI-genereret oversigt baseret på de seneste gæsteanmeldelser

På Comwell Aarhus Dolce by Wyndham fremhæver rejsende en central beliggenhed og meget venlig service, mens feedback omkring værelser, morgenmad, parkering og igangværende byggeri viser en blanding af styrker og tilbagevendende problemer.

Faciliteter

Rengøring

Værelser

Service

Lokation

Spisning

Var dette nyttigt?

8

michael

IAN-logo

sidste uge

·

Overnattede 1 nat

Utrolig dårlig skiltning til hotellet og en endnu dårligere skiltning til en parkeringskælder der var overfyldt, så det blev til en parkering i Bruuns Bazar. Havde glemt skraberen derhjemme og blev mødt af ´vi har desværre ikke flere til gæsterne, så prøv Netto´. Da vi kom ned med elevatoren for at spise morgenmad, stod der 4 tøser i receptionen, som havde mere travlt med at tale om drenge, så ingen kunne sige godmorgen, selv på tiltale. Morgenmaden kunne ikke følge med gæsterne og manglede opfyldning flere steder. Bake-off brød var prikken over skuffelser i en jænt kedelig morgenmad.
Utrolig dårlig skiltning til hotellet og en endnu dårligere skiltning til en parkeringskælder der var overfyldt, så det blev til en parkering i Bruuns Bazar. Havde glemt skraberen derhjemme og blev mødt af ´vi har desværre ikke flere til gæsterne, så prøv Netto´. Da vi kom ned med elevatoren for at spise morgenmad, stod der 4 tøser i receptionen, som havde mere travlt med at tale om drenge, så ingen kunne sige godmorgen, selv på tiltale. Morgenmaden kunne ikke følge med gæsterne og manglede opfyldning flere steder. Bake-off brød var prikken over skuffelser i en jænt kedelig morgenmad.

10

Ulf Møller

IAN-logo

sidste uge

·

Overnattede 1 nat

Dejligt luksus hotel med god beliggenhed Lækker morgenmad
Dejligt luksus hotel med god beliggenhed Lækker morgenmad

10

Mathias

IAN-logo

for 2 uger siden

·

Overnattede 1 nat

Morgenmaden er fantastisk
Morgenmaden er fantastisk

10

Karsten

IAN-logo

15. sep. 2026

·

Overnattede 1 nat

lækkert hotel fantastisk udsigt ...og dejlig morgenmad
lækkert hotel fantastisk udsigt ...og dejlig morgenmad

10

Jan

IAN-logo

14. sep. 2026

·

Overnattede 1 nat

Lækkert hotel - ikke sidste gang vi bor der
Lækkert hotel - ikke sidste gang vi bor der

Overnatningsstedets retninglinjer

Indtjekningsanvisninger

Alt hvad du behøver at vide for et problemfrit check-in.

Indtjekning

Udtjekning

Fra 15:00 til 00:00

Før 12:00


Godt at vide

Yderligere politikker og oplysninger om denne ejendom.

Valgfrie tilvalg

Yderligere betalte tjenesteydelser du kan anmode om.


Har du et spørgsmål?

Øjeblikkelige AI-svar er baseret på oplysninger om hotellet


Priser for kommende datoer

oktober 2026
november 2026

Billigere

Dyrere

Gennemsnitlig pris pr. nat på tværs af tilbud, inkl. skatter og gebyrer.

Priser i USD for 2 gæster opdateres dagligt.



  • Wakeup - Aarhus
  • Cabinn Aarhus
  • Scandic Aarhus
  • Hotel Marselis
  • Hotel Atlantic
  • Hotel Royal
  • Roberta's Society Aarhus
  • Danhostel Aarhus City

Produkt

  • Affilieret program
  • Cookiepræferencer
  • Cookie Politik
  • Privatlivspolitik
  • Brugsbetingelser

Social


© 2026 Vio