Gå tillbaka till sökningen

Hotel Grand Bach Kyoto Select

212 US$
/natt

Snitt för oktober

Hotel Grand Bach Kyoto Select - Image 1
Hotel Grand Bach Kyoto Select - Rum
Hotel Grand Bach Kyoto Select - Rum
Hotel Grand Bach Kyoto Select - Utsikt från rummet
Hotel Grand Bach Kyoto Select - Reception

Priser för Hotel Grand Bach Kyoto Select

Välj datum för att se priser och tillgänglighet.

212 US$
/natt

Snitt för oktober

Genomsnittliga priser per månad

På Hotel Grand Bach Kyoto Select är priset per natt i genomsnitt 80 US$ under den billigaste månaden (augusti) och 212 US$ under den dyraste månaden (oktober), baserat på de senaste 12 månaderna.

Genomsnittligt pris per natt på Hotel Grand Bach Kyoto Select efter månad, senaste 12 månaderna (USD)
MånadGenomsnittligt pris
januari82 US$
februari87 US$
mars150 US$
april205 US$
maj152 US$
juni86 US$
juli87 US$
augusti80 US$
september124 US$
oktober212 US$
november190 US$
december114 US$

Dyrast: oktober (ca 212 US$)

Billigast: augusti (ca 80 US$)

Om detta boende

Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster.
Visa mer
  • Restaurang

  • Badtunna/Jacuzzi

  • Rökfria rum

  • Städning

  • Värdeförvaring

  • Bagageförvaring

Visa alla

Läge

Shimogyo-ku, Naramono-cho 363, Kyoto, Japan

Shijo Street (0.1 miles)

Kyoto Shinkyogoku shoppinggata (0.1 miles)

Nishiki Market (0.1 miles)

Teramachi Street (0.2 miles)

Kawaramachi Street (0.2 miles)

Kiyamachi Street (0.3 miles)


Rumsalternativ

Superior tvåbäddsrum - icke-rökare

Information om rummet

2 Enkelsängar

Sovplats 2

247 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Tvåbäddsrum - icke-rökare

Information om rummet

2 Enkelsängar

Sovplats 2

172 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Deluxe-rum - icke-rökare (Bach, 4 beds, for 4 pax)

Information om rummet

4× Enkelsängar

Sovplats 4

506 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Rum - 1 queensize-säng - icke-rökare

Information om rummet

1 Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

172 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Superior-rum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Deluxe dubbelrum - icke-rökare (Bach)

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 3

420 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Superior tvåbäddsrum - icke-rökare (with 1 sofabed)

Information om rummet

2 Enkelsängar
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 3

269 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Tvåbäddsrum Deluxe - icke-rökare (Bach)

Information om rummet

2 Enkelsängar
och
1 Bäddsoffa

Sovplats 3

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Rum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

Information om rummet

1 Extra Stor Dubbelsäng

Sovplats 2

172 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Gästrecensioner för Hotel Grand Bach Kyoto Select

Vad gäster tycker

AI-genererad sammanfattning baserad på de senaste gästrecensionerna

På Hotel Grand Bach Kyoto Select framhäver resenärer ett centralt läge nära Nishiki Market och butiker, mycket små men bekväma rum, vänlig personal och trevliga detaljer som en musikinspirerad lounge med kostnadsfria drycker.

Läs mer

Faciliteter

Bra

Renlighet

Rent

Service

Vänligt

Måltider

Gott

Var detta till hjälp?

10

Emil

IAN-logo

för 3 veckor sedan

·

Stannade 3 nätter

Rent och fräscht, vänlig personal, bra frukost. Centralt och bra. Fantastisk utsikt från mitt rum.
Rent och fräscht, vänlig personal, bra frukost. Centralt och bra. Fantastisk utsikt från mitt rum.

10

Elena

IAN-logo

9 nov. 2025

·

Stannade 6 nätter

Ett riktigt nice hotell mitt i Kyoto med närhet till allt från shopping, restauranger, barer till fantastiska sevärdheter! Det Imperiska Palatset ligger inom promenadavstånd (ca 25 minuter) liksom Filosofens väg (om man är beredd att gå lite längre, kanske 45 minuter). Frukosten var väldigt god och restaurangen i sig var mysig. Rummen var mycket välskötta och trevliga. Personalen var alltid mycket hjälpsam och vänlig! Här fanns det dessutom två små tvättstugor med två maskiner i varje, så det var härligt att få tvätta lite kläder mitt under vår långa resa! Dock var faktiskt efterfrågan på maskinerna rätt stor så det gäller att hänga på låset lite när man ser att någon maskin börjar bli klar. Det fanns även onsen på hotellet men jag hann tyvärr aldrig gå dit! På det stora hela så tycker jag bra om detta hotell och kan absolut rekommendera det för den som vill bo lite mera "mitt i smeten".
Ett riktigt nice hotell mitt i Kyoto med närhet till allt från shopping, restauranger, barer till fantastiska sevärdheter! Det Imperiska Palatset ligger inom promenadavstånd (ca 25 minuter) liksom Filosofens väg (om man är beredd att gå lite längre, kanske 45 minuter). Frukosten var väldigt god och restaurangen i sig var mysig. Rummen var mycket välskötta och trevliga. Personalen var alltid mycket hjälpsam och vänlig! Här fanns det dessutom två små tvättstugor med två maskiner i varje, så det var härligt att få tvätta lite kläder mitt under vår långa resa! Dock var faktiskt efterfrågan på maskinerna rätt stor så det gäller att hänga på låset lite när man ser att någon maskin börjar bli klar. Det fanns även onsen på hotellet men jag hann tyvärr aldrig gå dit! På det stora hela så tycker jag bra om detta hotell och kan absolut rekommendera det för den som vill bo lite mera "mitt i smeten".

10

Maria Isabel

IAN-logo

för 2 veckor sedan

·

Stannade 4 nätter

Laundry, great staff and great location
Laundry, great staff and great location

10

Agnes

IAN-logo

för 4 veckor sedan

·

Stannade 2 nätter

Kényelmes ágy, párna fogadott bennünk. Kis mérete ellenére kényelmesen elfértünk.
Kényelmes ágy, párna fogadott bennünk. Kis mérete ellenére kényelmesen elfértünk.

10

milena

IAN-logo

20 sep. 2026

·

Stannade 5 nätter

localização incrivel, quartos limpos, hotel cheio de amenidades, welcome drinks, amamamos!!
localização incrivel, quartos limpos, hotel cheio de amenidades, welcome drinks, amamamos!!

Boendets policy

Instruktioner för incheckning

Allt du behöver veta för en smidig incheckning.

Visa mer

Incheckning

Checka ut

Från 15:00 till 00:00

Innan 11:00


Bra att veta

Ytterligare regler och information om denna fastighet.

Visa mer

Tillval

Ytterligare betalda tjänster du kan efterfråga.

Visa mer

Undrar du något?

Omedelbara AI-svar är baserade på hotellinformation


Priser för kommande datum

oktober 2026
november 2026

Billigare

Dyrare

Genomsnittligt pris per natt för alla erbjudanden, med skatter och avgifter.

Priser i USD för 2 gäster uppdateras dagligen.



Produkt

  • Affiliate-program
  • Cookie-preferenser
  • Cookiepolicy
  • Integritetspolicy
  • Användarvillkor

Sociala medier


© 2026 Vio