Hotel Gardena

273 US$
/natt

Snitt för oktober

Hotel Gardena - Image 1
Hotel Gardena - Rum
Hotel Gardena - Rum
Hotel Gardena - Utsikt från rummet
Hotel Gardena - Badrum

Priser för Hotel Gardena

Välj datum för att se priser och tillgänglighet.

273 US$
/natt

Snitt för oktober

Genomsnittliga priser per månad

På Hotel Gardena är priset per natt i genomsnitt 136 US$ under den billigaste månaden (december) och 416 US$ under den dyraste månaden (september), baserat på de senaste 12 månaderna.

Genomsnittligt pris per natt på Hotel Gardena efter månad, senaste 12 månaderna (USD)
MånadGenomsnittligt pris
januari202 US$
februari193 US$
mars181 US$
april263 US$
maj344 US$
juni296 US$
juli247 US$
augusti217 US$
september416 US$
oktober273 US$
november159 US$
december136 US$

Dyrast: september (ca 416 US$)

Billigast: december (ca 136 US$)

Om detta boende

Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster.
  • Frukost på rummet

  • Rökfria rum

  • Städning

  • Värdeförvaring

  • Trädgård

  • Bagageförvaring

Läge

Santa Croce 239, Venedig, Italien

Canal Grande (0.1 miles)

Piazzalle Roma (0.1 miles)

Scuola Grande di San Giovanni Evangelista (0.2 miles)

Scalzi-bron (0.2 miles)

Scuola Grande di San Rocco (0.3 miles)

Campo Santa Margherita (0.4 miles)


Rumsalternativ

Superior-rum - utsikt mot kanalen

1 Stor Dubbelsäng
eller
2 Enkelsängar

Sovplats 2

194 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Classic dubbelrum

1 Dubbelsäng

Sovplats 2

161 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Classic trippelrum

1 Dubbelsäng
och
1 Enkelsäng

Sovplats 3

258 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Deluxe dubbelrum - utsikt mot kanalen

1 Dubbelsäng

Sovplats 2

226 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Superior dubbelrum

1 Dubbelsäng

Sovplats 2

183 ft²

Luftkonditionering
Uppvärmning
Wi-Fi (gratis)

Gästrecensioner för Hotel Gardena

Vad gäster tycker

AI-genererad sammanfattning baserad på de senaste gästrecensionerna

Utifrån recensionerna sticker Hotel Gardena ut med sitt praktiska läge nära tåg- och busstationer samt vänlig personal. Hotellet erbjuder bekväma och charmiga rum och en populär kontinental frukost, även om faciliteterna är enkla och luftkonditioneringen kan vara begränsad beroende på säsong.

Faciliteter

Renlighet

Rum

Service

Läge

Måltider

Var detta till hjälp?

10

Niklas

IAN-logo

20 juli 2025

·

Stannade 1 natt

Vi togs emot av trevlig personal, lätt att checka in, men fick ett rum som stank av parfym. Som om man hade öppnat 13 olika wunderbaum. Doften avtog dock tills man använde hotellets schampo, det luktade också starkt. Så gillar du inte starka dofter, välj ett annat hotell. AC va utomordentligt bra, frukosten kanon jämfört med andra italienska hotell. Fantastiskt kaffe. Så överlag väldigt nöjda.
Vi togs emot av trevlig personal, lätt att checka in, men fick ett rum som stank av parfym. Som om man hade öppnat 13 olika wunderbaum. Doften avtog dock tills man använde hotellets schampo, det luktade också starkt. Så gillar du inte starka dofter, välj ett annat hotell. AC va utomordentligt bra, frukosten kanon jämfört med andra italienska hotell. Fantastiskt kaffe. Så överlag väldigt nöjda.

4

Linda

IAN-logo

10 sep. 2026

·

Stannade 3 nätter

We paid for a deluxe room just like all the other people we were traveling with but got a small white box of a room while they got very large suites with lovely Venetian decorations. The air conditioning in our room left a lot to be desired. The worst part was we had ants in the room…on the bed, on the desk, the floor, everywhere. Told the staff the first night and they handed me a can of empty bug spray! Asked to move rooms and they’re sold out. Told them again the next day and was told they would let housekeeping know. Told them a third time and they said, oh I’m sorry and looked at me like what do you want me to do! We were not happy to say the least. There’s no doubt we’re taking unwanted souvenirs home with us! The breakfast was typical European continental. The staff in the breakfast area was great. Good selection of teas and really good coffees. The location relative to the San Lucia train station was great. The decor in the public areas was great. If you don’t mind tiny ants everywhere, go ahead and stay at the hotel. We won’t be back as we felt ripped off.
We paid for a deluxe room just like all the other people we were traveling with but got a small white box of a room while they got very large suites with lovely Venetian decorations. The air conditioning in our room left a lot to be desired. The worst part was we had ants in the room…on the bed, on the desk, the floor, everywhere. Told the staff the first night and they handed me a can of empty bug spray! Asked to move rooms and they’re sold out. Told them again the next day and was told they would let housekeeping know. Told them a third time and they said, oh I’m sorry and looked at me like what do you want me to do! We were not happy to say the least. There’s no doubt we’re taking unwanted souvenirs home with us! The breakfast was typical European continental. The staff in the breakfast area was great. Good selection of teas and really good coffees. The location relative to the San Lucia train station was great. The decor in the public areas was great. If you don’t mind tiny ants everywhere, go ahead and stay at the hotel. We won’t be back as we felt ripped off.

10

Jose

IAN-logo

29 aug. 2026

·

Stannade 2 nätter

Breakfast, clean room and great staff
Breakfast, clean room and great staff

6

Saskia

IAN-logo

9 aug. 2026

·

Stannade 1 natt

Positives: gute Grösse des Zimmers und des Bades, freundliches Personal, gute Nähe zum Bahnhof/Parkhaus Negativ: im Bad richtig es etwas zu stark nach Chlor, keine Seife oder Duschgel vorhanden.
Positives: gute Grösse des Zimmers und des Bades, freundliches Personal, gute Nähe zum Bahnhof/Parkhaus Negativ: im Bad richtig es etwas zu stark nach Chlor, keine Seife oder Duschgel vorhanden.

6

Kevin

IAN-logo

27 juli 2026

·

Stannade 3 nätter

Rooms are very small with twin beds that drift apart all night long. Breakfast is minimal and noisy when a few loud tourist show up. Staff is very stand off.
Rooms are very small with twin beds that drift apart all night long. Breakfast is minimal and noisy when a few loud tourist show up. Staff is very stand off.

Boendets policy

Instruktioner för incheckning

Allt du behöver veta för en smidig incheckning.

Incheckning

Checka ut

Från 14:00 till 23:00

Innan 11:00


Bra att veta

Ytterligare regler och information om denna fastighet.

Tillval

Ytterligare betalda tjänster du kan efterfråga.


Undrar du något?

Omedelbara AI-svar är baserade på hotellinformation


Priser för kommande datum

oktober 2026
november 2026

Billigare

Dyrare

Genomsnittligt pris per natt för alla erbjudanden, med skatter och avgifter.

Priser i USD för 2 gäster uppdateras dagligen.



  • B&B HOTEL Venezia Laguna
  • Hotel Excelsior Venice
  • Hotel Carlton On The Grand Canal
  • Hotel Principe
  • Hotel Ca' Alvise
  • Hotel Mercurio
  • Generator Venice
  • BW Premier Collection CHC Continental

Produkt

  • Affiliate-program
  • Cookie-preferenser
  • Cookiepolicy
  • Integritetspolicy
  • Användarvillkor

Sociala medier


© 2026 Vio